15 bin kişiye Şeb-i Arus helvası dağıtıldı

Sultan Selim Camii İmar Derneği, Hz. Mevlana’nın Vuslat Yıldönümü nedeniyle Mevlana Meydanı’nda 15 bin kişiye helva dağıttı.

Sultan Selim Camii İmar Dernek yönetimi tarafından Hazreti Mevlana’nın 744’nci Vuslat Yıldönümü sebebiyle Mevlana Meydanında 15 bin kişiye İrmik helvası dağıtıldı. Okunan duasının ardından helva dağıtımı yapıldı.

Hz. Mevlana’yı vuslat yıldönümünde bir kez daha anmak ve ziyarete gelen misafirlere Konya’nın misafirperverliğini göstermek için böyle bir program yaptıklarını belirten Sultan Selim Camii Derneği Başkanı Rıza Mendi, “Hz. Mevlana’nın vuslat yıl dönümünde vatandaşlara bir ikramda bulunmak amacıyla dernek yöneticilerimiz ile birlikte bu organizasyonu gerçekleştirmek için karar aldık. Amacımız özellikle şehir ve ülke dışından gelen misafirlerimize Konya’nın ve ülkemizin misafirperverliğini göstermek. Hz. Mevlana sadece Konya değil, bütün İslam alemi için önemli bir şahsiyet. İnşallah helva ikramı organizasyonumuzu geleneksel hale getireceğiz. 15 bin kişiye Konya’nın önemli tatlılarından biri olan irmik helvası ikram ettik. Etkinliğimizin yapılmasına destek veren dernek üyelerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.